💛 Darmowa dostawa od 149 zł! 💛

Wersje językowe
Wybierz książeczkę sensoryczną odpowiednio dostosowaną do wieku niemowlęcia
Wybierz książeczkę sensoryczną odpowiednio dostosowaną do wieku niemowlęcia

Noworodek...dziecko...dorosły...

Książeczka...książka...księga...

„Wszystko, co we mnie dobre, zawdzięczam książce" pisał Maksym Gorki. Bardzo odważne, a zarazem trafne stwierdzenie. Każdy z nas ma w swoim życiu do czynienia z książkami, każdy z nas posiada je w swoim domu. Kiedyś czytali nam je rodzice, dziadkowie. Później sami nauczyliśmy się liter, aby móc korzystać samodzielnie z elementarza. W szkole pojawiały się podręczniki, lektury, encyklopedie. W życiu dorosłym sięgamy po romanse, sensacje czy biografie. Naturalne jest, iż niemowlak nie zna liter, nie kojarzy obrazów, nie umie korzystać z książek. Dlatego mamy dla Ciebie coś, co będzie dostosowane do wieku i możliwości Twojego dziecka. Coś, co będzie zabawką, elementem rozwoju, a z drugiej strony namiastką „dorosłej książki” - książeczki dla maluchów.

Wybierz książeczkę sensoryczną odpowiednio dostosowaną do wieku niemowlęcia

Widzenie dziecka zaraz po urodzeniu zgoła różni się od tego, co widzą dorośli. Oczy maluszka postrzegają otoczenie przez bardzo gęsta mgłę. Dziecko najwyraźniej widzi z odległości 20-30 cm. Najbardziej zauważa zestawienie dużych wzorów w kontrastowych barwach, na przykład czerni i bieli. Na tym etapie rozwoju doskonale sprawdzają się właśnie książeczki kontrastowe. Mają one duże elementy z przewaga kolorystyki biało-czarnej. Posiadają również wszystko, co potrzebne do rozwoju oka, jak chociażby geometryczne kształty. Maluszek zdecydowanie lepiej widzi to, co znajduje się na obrzeżach niż elementy będące w centrum. Dlatego też proponujemy przymocowanie książeczki do łóżeczka. Pozwoli to dziecku poznawać i odkrywać zmysły z odpowiedniej dla niego odległości i perspektywy.

W wieku dwóch-trzech miesięcy dziecko zaczyna nawiązywać kontakt wzrokowy i dotykowy z najbliższymi. Uśmiecha się na widok rodziców, a płacz potrafi ukoić położona na policzku dłoń mamy. Na tym etapie rozwoju postawmy na małe książeczki, które dziecko z łatwością chwyci swymi rączkami. Doszyte z boku metki, wstążeczki, zróżnicowane tekstury materiałów sprawią, że w doskonały, a zarazem prosty sposób maleństwo będzie mogło rozwijać zmysł dotyku.

Po szóstym miesiącu życia wzrok Malucha znacznie się polepsza. Półroczny dziecko zaczyna się poruszać, unosić głowę, mocno chwytać, kojarzyć i zapamiętywać. Genialną formą rozwoju będzie wtedy książeczka z otwieranymi stronicami. Pozwól zaskoczyć się swojej pociesze kolejnymi stronami, na których odkryje kolejno: lusterko, szeleścik, czy puchatą fakturę materiału.

Roczne dziecko doskonale już widzi, dostrzega szczegóły oraz ocenia odległości. Jesteśmy zatem przekonani, iż wpadną mu w oko książeczki w wersji ślimaka lub pieska. Ty jako rodzić będziesz mógł czytać maluszkowi krótkie historyjki, a malec oglądać kolorowe rysunki.

Jak w prosty sposób wprowadzić malca w dorosły świat?

Nie od dziś wiemy, że pragnieniem każdego dziecka jest bycie dorosłym. Malec stara się naśladować swoich rodziców, dziadków. Przed oczyma mamy obraz pewnej mamy, która przesłała nam ciekawe nagranie. Na filmie jest pani Agnieszka, mająca w dłoni książkę, czytaną synkowi. Obok siedzi malec trzymający w rączkach małą, materiałową książeczkę i udający, że również czyta. Cudowne w owym obrazie jest połączenie zabawy, nauki, wspólnego spędzania czasu. Jakże aktualne staje się stare przysłowie ...”czym skorupka za młodu przesiąknie...” Jesteśmy przekonani, że ten mały Jaś zakochany w swojej pierwszej książeczce kontrastowej wyrośnie kiedyś na mądrego Jana, któremu temat czytelnictwa nigdy nie będzie obcy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.