💛 Darmowa dostawa od 149 zł! 💛

Wersje językowe
Ścieżka Sensoryczna
Ścieżka Sensoryczna

Ścieżka sensoryczna – co daje?

Wykorzystaj ścieżkę sensoryczną do edukacji, terapii oraz rekreacji. W edukacji, ścieżki sensoryczne mogą być wykorzystywane jako narzędzie wspomagające naukę, rozwijające zdolności motoryczne, koncentrację i koordynację ruchową. W terapii, ścieżki sensoryczne są stosowane w pracy z dziećmi z zaburzeniami rozwojowymi, pomagając im radzić sobie z trudnościami związanymi z przetwarzaniem bodźców zmysłowych. W rekreacji, ścieżki sensoryczne mogą być wykorzystywane jako elementy placów zabaw czy parków, dostarczając dzieciom ciekawych i angażujących doświadczeń.

czytaj całość »
Neofobia
38.jpg

Termin neofobia został po raz pierwszy zastosowany przez Paula Rozina, który opisywał lęki związane z jedzeniem. Z założenia, mechanizm lękowy ma chronić dzieci przed zjedzeniem potencjalnie trujących produktów.

czytaj całość »
Od czego rozpocząć rozszerzanie diety dziecka?
36.jpg

Jeśli zauważymy, że nasze dziecko jest już gotowe aby rozpocząć rozszerzanie diety musimy się zastanowić od czego zacząć?
Pediatrzy, specjaliści od żywienia noworodków przedstawiają wiele możliwości. Nie mogą one wykraczać poza ramy zdrowego żywienia.
Zazwyczaj zaleca się aby rozszerzanie diety rozpocząć od produktów, które są najbezpieczniejsze dla maluszków.

czytaj całość »
Kiedy rozszerzać dietę?
34.jpg

Zgodnie z zaleceniami Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci, rozszerzanie diety należy rozpocząć nie wcześniej niż po ukończeniu 4 miesiąca życia ale nie później niż przed ukończeniem 7 miesiąca życia.

Jak to wygląda w praktyce? Odpowiedź znajdziesz w artykule :) 

czytaj całość »
Dlaczego rozszerzamy dietę naszego maluszka?
32.jpg

Mleko matki stanowi idealny posiłek dla nowonarodzonego dziecka. Zawiera wszystkie niezbędne dla niego składniki odżywcze i znacząco wspomaga rozwój maluszka. Zatem po co rozszerzamy dietę? 

Po odpowiedź zapraszamy do naszego artykułu :) 

czytaj całość »
Przepis na geniusza
Przepis na geniusza

Dowiadujesz się, że zostaniesz mamą i zaraz po wszystkich gratulacjach, piskach i uściskach… zaczyna się. Co się zaczyna? Milion „dobrych rad” co robić, a czego nie robić, aby to maleństwo wyrosło na Herkulesa i Einsteina w jednej osobie. A przecież to dopiero początek, bo prawdziwe szaleństwo zaczyna się, gdy ten mały cud (który ma oczy po tacie i uśmiech po Tobie) pojawia się na Twoich rękach.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.