

Termin neofobia został po raz pierwszy zastosowany przez Paula Rozina, który opisywał lęki związane z jedzeniem. Z założenia, mechanizm lękowy ma chronić dzieci przed zjedzeniem potencjalnie trujących produktów.
Jeśli zauważymy, że nasze dziecko jest już gotowe aby rozpocząć rozszerzanie diety musimy się zastanowić od czego zacząć?
Pediatrzy, specjaliści od żywienia noworodków przedstawiają wiele możliwości. Nie mogą one wykraczać poza ramy zdrowego żywienia.
Zazwyczaj zaleca się aby rozszerzanie diety rozpocząć od produktów, które są najbezpieczniejsze dla maluszków.
Zgodnie z zaleceniami Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci, rozszerzanie diety należy rozpocząć nie wcześniej niż po ukończeniu 4 miesiąca życia ale nie później niż przed ukończeniem 7 miesiąca życia.
Jak to wygląda w praktyce? Odpowiedź znajdziesz w artykule :)
Mleko matki stanowi idealny posiłek dla nowonarodzonego dziecka. Zawiera wszystkie niezbędne dla niego składniki odżywcze i znacząco wspomaga rozwój maluszka. Zatem po co rozszerzamy dietę?
Po odpowiedź zapraszamy do naszego artykułu :)
Wyrzynanie ząbków sprawia ogromny ból. Maluch za wszelką cenę chce poradzić sobie z uczuciem swędzenia. Nie wiesz jak mu pomóc? Zajrzyj do naszego artykuły, przygotowaliśmy dla Ciebie kilka propozycji.
Ząbkowanie to kolejny, przełomowy czas w życiu naszego maluszka. Nie następuje automatycznie towarzyszy nam przez kilka lub nawet kilkanaście miesięcy.
Dowiadujesz się, że zostaniesz mamą i zaraz po wszystkich gratulacjach, piskach i uściskach… zaczyna się. Co się zaczyna? Milion „dobrych rad” co robić, a czego nie robić, aby to maleństwo wyrosło na Herkulesa i Einsteina w jednej osobie. A przecież to dopiero początek, bo prawdziwe szaleństwo zaczyna się, gdy ten mały cud (który ma oczy po tacie i uśmiech po Tobie) pojawia się na Twoich rękach.
Piłeczki sensoryczne to gwarancja doskonałej zabawy ale także idealne narzędzie do masażu.
Dziecko w otulaczu zawsze śpi na plecach. Jest to pozycja zalecana przez wszystkich pediatrów, ponieważ jest najbezpieczniejsza dla niemowląt.
Naukowcy uważają, że dla noworodka cisza to coś nowego, nienaturalnego a nawet dziwnego.
Aby pomóc rodzicom w odtworzeniu środowiska prenatalnego, Doktor Karp stworzył Metodę 5S.
Dziecko najwyraźniej widzi z odległości 20-30 cm. Najbardziej zauważa zestawienie dużych wzorów w kontrastowych barwach, na przykład czerni i bieli.